Clipsal CLITPFLS20SENLED Floodlight LED 20w 4000k PIR Sensor
🚚Order before 11AM for same-day delivery
SKU WA-CLITPFLS20SENLED Categories , ,
Product Description
Description
Description Clipsal CLITPFLS20SENLED Floodlight LED 20w 4000k PIR Sensor
Specifications
Detection Angle 120°
Relative Humidity 10-95 % Non-condensing
Bulb Lifespan 30000 H
Beam Angle 100 °
[ue] Rated Operational Voltage 240 V Ac 50 Hz
Light Source Led
Depth 29 Mm
Device Mounting Surface
System Power 20W
Lumens 1800lm
Ambient Air Temperature For Operation -10-40 °c
Voltage 240v, 50Hz
Height Body With Trunion Arm: 235 Mm
Cable Length 0.9 M
Product Or Component Type Floodlight
Movement Detection Area 12 M
Width 116 Mm
Ip Degree Of Protection Ip65
Storage Temperature Neg 10 to 60 Degrees
Operating Temperature Neg 10 to 40 Degrees
Storage Humidity 10 to 95% RH, non-condensing
Colour Temperature 4000 K
Electrical Insulation Class Class I
Range Clipsal
Operational Power In W 20 W
Weight 0.68g
Brand Name Clipsal
Operating Humidity 10 to 90% RH, non-condensing
Operating Time 10 Min
Box Quantity 160
Cord Length 900mm
IP Rating IP65
Length 166mm