Clipsal CLITPFLS20LED Floodlight LED 20w 4000k IP65
🚚Order before 11AM for same-day delivery
SKU WA-63841 Categories , ,
Product Description
Description
Description Clipsal CLITPFLS20LED Floodlight LED 20w 4000k IP65
Relative Humidity 10-95 % Non-condensing
Bulb Lifespan 30000 H
Beam Angle 100 °
[ue] Rated Operational Voltage 240 V Ac 50 Hz
Light Source Led
Depth 29 Mm
Device Mounting Surface
System Power 20W
Lumens 1800lm
Ambient Air Temperature For Operation -10-40 °c
Voltage 240v, 50Hz
Height Body With Trunion Arm: 122 Mm
Cable Length 0.9 M
Product Or Component Type Floodlight
Width 166 Mm
Ip Degree Of Protection Ip65
Storage Temperature Neg 10 to 60 Degrees
Operating Temperature Neg 10 to 40 Degrees
Storage Humidity 10 to 95% RH, non-condensing
Colour Temperature 4000 K
Electrical Insulation Class Class I
Range Clipsal
Operational Power In W 20 W
Weight 0.68g
Brand Name Clipsal
Operating Humidity 10 to 90% RH, non-condensing
Box Quantity 240
Cord Length 900mm
IP Rating IP65
Length 166mm