Clipsal CLITPFLS10LED Floodlight LED 10w 4000k IP65
🚚Order before 11AM for same-day delivery
SKU WA-12404 Categories , ,
Product Description
Description
Description Clipsal CLITPFLS10LED Floodlight LED 10w 4000k IP65
Lamp Included Yes
Reflector White
Sensor Included No
Comtrol Unit Included Yes
Depth 86mm
System Power 10W
Lumens 900lm
Voltage 240V
Degree of Protection IP65
Width 27mm
Lamp Colour Cool White
Material Housing Aluminium
Colour Temperature 4000k
Houring Colour Black
Weight 0.4kg
Mounting Ceiling or Wall
Lamp Wattage 10W
Brand Name Clipsal
Lamp Type LED not exchangeable
Voltage Type AC
Material Cover Plastic, transparent
Dimmable No
Box Quantity 720
Length 116mm
Adjustability Swivelling
Surface Finish Matt
CRI 70-79 (Class 2A)